Hledaný výrazAkce s Ondřejem

28.10.2013

Ondřejův Práskačfest

...více

Podporují mě

petrpithart (petr_pithart.jpg)Doc. JUDr. Petr Pithart, dr. h. c.

Ondřej Závodský je téměř slepý, ale to, co mnozí nechceme vidět, viděl on lépe než my. Dnes se jim říká „whistbloweři", „ti, co zapískali na píšťalku". Zapískali, když kolem sebe viděli nějaké svinstvo. Třeba právě korupci.

Vím z vlastní zkušenosti, co se pak začne dít (o mně psaly noviny, že do lochu půjdu nakonec já, a ne ten korupčník, protože se mu to nedokáže...). Podobné zatraceně nepříjemné situace zažíval pak na pracovišti i pan Závodský, tím spíše, že se odvážil zapískat na Ministerstvu vnitra (!). Nadřízení se cítí ohrožení, někdo jim rozšťourává úřad, kolegové si nechtějí pálit prsty a jsou naštvaní, protože to nejspíše mohli vidět také a sami zapískat....

Říkám si teď před volbami: koho jiného právě dnes volit, než toho, kdo se nebojí? Toho, pro koho je poctivost a spravedlnost víc než kariéra?

K vidění jsou třeba nejen oči, ale i odvaha vidět. Pan Ondřej Závodský ji má. Ať nás tedy on zastupuje ve Sněmovně!

To Vám doporučuje

Petr Pithart, bývalý předseda vlády a předseda Senátu,
držitel ceny Františka Kriegla za občanskou odvahu v politicezuzanaroithova (zuzana roithova.jpg)MUDr. Zuzana Roithová, MBA

V politice mají být ti, u kterých je jistota, že celým svým dosavadním životem dokladují, že mohou přinést společnosti skutečnou přidanou hodnotu. Do této kategorie bezesporu patří i Ondřej Závodský. Takto výrazné osobnosti, jako je Ondřej, do Poslanecké sněmovny patří, jelikož jsou nezkorumpovaní a na základě své životní filozofie i nezkorumpovatelní. Ondřej již mnohokrát prokázal, že je na něj vždy spolehnutí, a právě on by tak byl skutečnou zárukou, že zákony proti korupci budou v ČR kvalitní a neprolomitelné.

To Vám doporučuje

Zuzana Roithová, poslankyně Evropského parlamentu
a místopředsedkyně KDU-ČSL


Monica Macoveimacovei (20130910_Monica_Luisa_MACOVEI_131.jpg)

„Na Ondřejovi Závodském oceňuji jeho odvahu a odhodlání bojovat s korupcí. Lidé jako on, kteří prokázali, že se nebojí zvednout svůj hlas, jsou v politice vždy potřeba. Nejen v České republice, ale všude v Evropě. Doufám, že jeho příklad bude inspirovat i v dalších evropských zemích a že státní prostředky budou užívány vždy ve prospěch lidí. Přeji Ondřejovi v českých volbách štěstí."

Monica Macovei
Poslankyně Evropského parlamentu v nejsilnějším poslaneckém klubu Evropské lidové strany. V minulosti byla ministryní spravedlnosti Rumunska. Díky své neústupnosti v prosazování reformy soudního systému bylo Rumunsko přijato do Evropské unie v roce 2007. V Evropském parlamentu je považována za hlavního experta na protikorupční legislativu.